Stránka sa načítava... čakajte prosím!

Načítavam...

Stránka sa načítala, ale nezobrazila? Kliknite
sem
 

Vitajte vo Webmajster.NET


Najnovšie pridané články:

Slovník   
Vyhľadávanie  
   
Preskočiť na kategóriu
Databáza znalostí .: Slovník

Slovníček


Termínov v slovníku: 6.

IMAP
IMAP (Internet Message Access Protocol) slúži podobne ako POP3 na príjmanie e-mailovej pošty, oproti POP3 však sťahuje správy zo servera v reálnom čase podľa potreby, čím sa vlastne aj synchronizuje. Pre offline účely ale nie je práve najvohdnejší, keďže ešte neotvorené správy nie je možné v offline režime sprístupniť.
Zobraziť podobné články
 
POP3
POP (Post Office Protocol) je protokol slúžiaci na príjmanie (sťahovanie) e-mailovej pošty od servera ku klientskej aplikácii používateľa. Často sa používa v prípade ,že používateľ potrebuje mať prístup k stiahnutým mailom aj v offline režime. K tomuto je najvhodnejší.
Zobraziť podobné články
 
SMTP
SMTP (Simple Mail Transport Protocol) je komunikačný protokol slúžiaci na odososielanie e-mailovej pošty odoslanej od používateľa na server.
Zobraziť podobné články
 
SPAM
Spam je nevyžiadaná a hromadne rozosielaná správa prakticky rovnakého obsahu. Ide o zneužívanie elektronickej komunikácie, najmä e-mailu. Zväčša je používaný ako reklama. Existuje veľa rôznych médií, ktoré sú spamermi zneužívané. Napríklad spomínaný e-mail, okamžité zasielanie správ (ICQ, IRC...), sociálne siete (Facebook, Pokec), alebo diskusné fóra.
Zobraziť podobné články
 
SSL
SSL (Secure Sockets Layer) je zabezpečovací protokol, prostredníctvom ktorého sa dáta medzi používateľom a serverom prenášajú v zašifrovanej podobe.
Zobraziť podobné články
 
UTF-8
Multibajtové kódovanie znakov s variabilným počtom bajtov(1-6). UTF-8 umožňuje zobraziť všetky znaky, vrátane rôznych národných špeciálnych znakov a tak zobraziť akýkoľvek znak v rámci jedného miesta a kódovania. Používa sa hlavne pri internetových aplikáciách a mailoch. Ako príklad, MS Windows používa kódovanie CP1250.
Zobraziť podobné články